W Parku Piastowskim ruszają darmowe treningi street workout. Poprowadzą je specjaliści z fundacji Street Army.

Wielopokoleniowy park do ćwiczeń ulicznych street workout powstał  z inicjatywy radnych Pawła Wysockiego i Filipa Gryko. – Mieszkańcy chcieli takiego miejsca, więc od razu zaczęliśmy działać i zapisaliśmy w budżecie pieniądze na jego uruchomienie – mówi radny Wysocki.

Teraz kolejny krok. W parku będą prowadzone darmowe treningi dla osób chętnych. Poinformowali o tym w czwartek, 2 lipca na konferencji prasowej radni Wysocki i Gryko. Treningi poprowadzi między innymi Bernard Barski, założyciel i lider zielonogórskiej grupy Street Army. – To bardzo dobre ćwiczenia, wpływają świetnie nie tylko na sylwetkę, ale również na samopoczucie – zachęca barski, fachowiec od street workout. Treningi będą prowadzone od poniedziałku do piątku. W przyszłym tygodniu ruszają o godz. 18.30. Godziny treningów w następnym tygodniu zostaną dopasowane do konkretnych potrzeb grup. Zajmie się tym Streety Army i wkrótce opublikuje aktualny grafik treningów. W treningu może brać udział ok. 20 osób jednocześnie.

Na wyposażeniu parku znajduje się sprzęt do street workoutu, czyli np. barierki i drabinki. Służy do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Street workout to ćwiczenia o charakterze siłowym z użyciem elementów zabudowy miejskiej, np. murków, barierek, trzepaków, ławek, latarni. To pompki, wykroki, podciąganie się na drążkach, stanie na rękach, wywijanie wokół rurki. – W Zielonej Górze do tej pory można było trenować jedynie przy ul. Rzeźniczaka, teraz mam już drugi taki park w mieście, tu w parku Piastowskim – mówi radny Gryko.

pij-wzg