Od dzisiaj miłośnicy czworonogów mogą skorzystać z odnowionego wybiegu dla psów przy Wagmostawie.

O wybieg z Budżetu Obywatelskiego postarali się Cezary Wysocki, Agnieszka Der i Anna Oksiak-Podborączyńska. Inwestycja wraz z projektem zamknęła się w kwocie 187 tys. 138 złotych. Agnieszka Der liczy na to, że do wybiegu na Wagmostawie i drugiego w Dolinie Gęśnika, wkrótce dołączy kolejny na osiedlu Pomorskim. – Dwa lata temu próbowaliśmy wyznaczyć miejsce dla psów naprzeciwko przychodni zdrowia, ale nasz pomysł zablokowali mieszkańcy – przyznaje A. Der. – Mamy już jednak propozycję nowej lokalizacji w sąsiedztwie skateparku. Oby tym razem nam się udało!

To już trzecia inwestycja z Budżetu Obywatelskiego, do której rękę przyłożył Cezary Wysocki – Wcześniej pomogłem przekonać mieszkańców, aby w BO zagłosowali na modernizację boiska „Pod Hubą” i budowę parkingu przy ul. Ruczajowej – wylicza. – W piłkę nie gram, nie parkuję na Ruczajowej, nie mam też psa. Pomogłem mieszkańcom społecznie – zapewnia. – Zapraszam za tydzień, w sobotę 16 listopada o godz. 12.00, na nieoficjalne otwarcie wybiegu. Będziemy zbierać karmę i koce dla psów ze schroniska. Behawiorysta pokaże jak prawidłowo ułożyć czworonoga.

Właściciel psa też odpocznie

Teren podzielono na dwie części. W strefie zabaw znalazły się zabawki dla psów, labirynty, pochylnie i przyrządy do tresury. W drugim „rewirze” psiaki mogą się wybiegać. To ogrodzony teren, na którym rosną drzewa. Kiedy pupil kopie dziurę, właściciel może odpocząć w cieniu lub poczytać książkę, do dyspozycji jest 11 ławek.

Na placu pojawiły się poidełka i pojemniki na worki do sprzątania odchodów. Przy wejściu zrobiono strefę bezpieczeństwa, tak aby pies bawiący się na wybiegu nie „doskoczył”, gdy ktoś będzie wchodził lub wychodził.

Paweł Wysocki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zielona Góra, który z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej nadzorował wykonanie prac, zapewnia, że na każdym etapie realizacji projektu konsultował się z wnioskodawcami. – To oni wybierali rodzaje zabawek, uzgadniali wszystko z projektantem i wykonawcą inwestycji – podkreśla P. Wysocki.

Wykonawcą była firma Fenster z Bydgoszczy.

Foto: Piotr Jędzura