Radni Zielonej Razem rozdali dzisiaj ponad 1000 maseczek ochronnych zielonogórzanom. Akcja trwała w godz. 10.00-12.00, kiedy to seniorzy najczęściej wybierają się na zakupy. Ma to pomóc w walce z pandemią.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Od jutra (16.04) do odwołania, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego będzie obowiązywał nakaz zakrywania twarzy, ust i nosa w miejscach publicznych np. sklepie lub aptece przy pomocy części odzieży, maski lub maseczki.

Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz spacerowali po osiedlu Piastowskim, gdzie mieszka wielu seniorów.  W akcji chodziło o to, aby dotrzeć do osób najstarszych, które mają problemy z zaopatrzeniem się w maseczkę ochronną.  – Wręczaliśmy maseczki na ryneczku przy Anieli Krzywoń, Biedronce, w sąsiedztwie parku, marketu Leclerc – wylicza P. Wysocki. – Odzew ze strony mieszkaliśmy był bardzo duży. Wszyscy są świadomi, że w okresie epidemii musimy bardziej zadbać o siebie i innych. Niektórzy mieszkańcy żartobliwie prosili o maseczki z białą gumką, inni z czarną, bo mieliśmy dwa rodzaje do wyboru.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

G. Hryniewicz dodaje, że osoby młode w większości zadbały już o zakup maseczek, seniorów trzeba było zabezpieczyć. – Wybraliśmy godziny 10.00-12.00, w których zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez rząd zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia – podkreśla.

Obaj rozdali po 200 maseczek, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Andrzej Bocheński i Andrzej Brachmański często pokazują się w duecie. Razem podróżują, chodzą na mecze koszykarzy Stelmetu i zapraszają na wspólne grillowanie. Tym razem zielonogórska ABBA „wystąpiła” w szczytnym celu na deptaku. Wędrówkę rozpoczęli przy Biedronce. – Spacerowaliśmy, żeby uniknąć kolejek – mówi A. Bocheński. – Trzeba sobie pomagać. Klub Zielonej Razem przy wparciu prezydenta Janusza Kubickiego postanowił działać, bo w tym trudnym czasie trzeba zrobić coś dla innych. Rozdaliśmy 800 maseczek, każdy po 400.

Andrzej Brachmański chwali mieszkańców – Nikt nie pytał, po co rozdajemy maseczki. Jedna pani, elegancko podziękowała za prezent, bo wcześniej już nabyła maskę. Świadczy to o dużej odpowiedzialności obywatelskiej zielonogórzan – zaznacza.