Radny Rafał Kasza dał zdrowy wycisk mieszkańcom ulicy Lisiej.

Najsprawniejszy radny w Polsce ufundował ze swojej puli nowoczesną siłownię pod chmurką, która stanęła przy nowym boisku przy ul. Lisiej. – Od kiedy zostałem radnym z tego okręgu ostro wziąłem się do roboty – tłumaczy Rafał Kasza, bo to o nim mowa. – W końcu od tego tu jestem. Kilka razy uczestniczyłem w zebraniach rady osiedla Łużyckiego. Poznałem problemy i bolączki mieszkańców i ruszyłem do działania. Na rozgrzewkę zabrałem się za stworzenie miejsca, na którym mieszkańcy będą mieli możliwość poruszania się na powietrzu. To jest siłownia pod chmurką z prawdziwego zdarzenia.

Mieszkańcy skorzystają z wioślarza, rowerka, prasy nożnej, biegacza, orbitreka i drążków. Dostali też nowe boisko do piłki nożnej. Projekt zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielkie zaangażowanie prezydenta Janusza Kubickiego, który dołożył się do tej inwestycji – dodaje R. Kasza.

Na tym nie koniec atrakcji przy ul. Lisiej. Radny zabezpieczył skrawek miejskiego terenu i w przyszłym roku stworzy plac zabaw dla dzieci. Oczywiście, jakie zabawki tam staną, zależy od konsultacji z rodzicami dzieci, które będą się tu bawić. R. Kasza w planach ma jeszcze pierwszą w mieście huśtawkę dla osób niepełnosprawnych.

RK