Park Poetów, biegacze, impreza charytatywna – skojarzenie może być jedno. Bieg Gladiatora coraz bliżej! W tym roku odbędzie się czwarta edycja imprezy.

28 września biegacze znów ruszą na pomoc Rafałowi Adamczakowi. Zielonogórzanin, sportowiec, akrobata… Żyje po wypadku, któremu uległ sześć lat temu w Hiszpanii. Choć jest sparaliżowany, walczy. Ma marzenie. Chce przytulić córkę własnymi rękoma. – Ta impreza daje Rafałowi nie tylko środki finansowe, ale i energię. On to widzi ze zdjęć, z filmów. To dzięki wam ma siły, by spełniać swoje marzenia – uważa Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać. – Ten bieg stał się dla nas bardzo ważny, zwykle robiliśmy imprezy dla różnych ludzi, ale ten bieg jest trwały. Rafał nas urzekł swoim marzeniem.

Bieg główny rozpocznie się o 13.00. Start nastąpi w tym roku spod IV Liceum Ogólnokształcącego. Trasa będzie miała dystans nieco ponad 6 km. – Z „Lotnika” wybiegniemy do Parku Poetów, na dwie pętle. Cała trasa jest crossowa, są zbiegi i podbiegi – dodaje R. Brodzik. Kolejny raz odbędzie się też rywalizacja dla dzieci. Bieg Małego Gladiatora wystartuje w południe. Najmłodsi będą ścigać się na dystansach: 50 m (2-3 lata), 200 m (4-7 lat), 400 m (8-11 lat) i 800 m (12-15 lat).

Zapisy prowadzone są elektronicznie, na portalu super-sport.com.pl lub w wydarzeniu na Facebooku. Zapisy będą możliwe również dzień przed biegiem, 27 września, w sklepie „Biegostacja” oraz w dniu zawodów. – Najpóźniej do godziny 12.00 – zaznacza R. Brodzik.

(mk-ŁZ)