Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wznawiają działalność. Egzaminy na prawo jazdy będą się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W momencie, gdy zielonogórski WORD zawiesił egzaminy, zapisanych na nie było ok. 800 osób. Ponieważ część kursantów nie zdążyła się zapisać po ukończeniu szkolenia, łącznie oczekujących jest ok. 2 tysięcy.

“Od poniedziałku prowadzimy zapisy. W pierwszej kolejności zapisujemy te osoby, które miały już wyznaczony egzamin. Pozostałym osobom, które spełniają wszystkie wymagania, czyli ukończyły szkolenie, dokonały opłaty, wyznaczamy terminy na 18, 19 maja. Do tego czasu terminy są już pozajmowane” – Ireneusz Plechan, dyrektor WORD Zielona Góra.

Egzamin będzie wyglądał tak, jak dotychczas. Jedyną zmianą jest to, że kursanci muszą mieć rękawiczki i maseczki. Egzaminatorzy będą dodatkowo wyposażeni w przyłbice.

“Po każdym egzaminie samochód będzie dezynfekowany i przygotowany do następnego egzaminu. Prosimy również, aby do ośrodka przebywały tylko te osoby, które mają egzamin, ewentualnie chcą się zapisać. Chociaż zalecamy zapisywanie się przez internet, jak również dokonywanie płatności przez internet” – Ireneusz Plechan, dyrektor WORD Zielona Góra.
Na egzamin możemy się zapisać poprzez system Info-Car, a także telefonicznie.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index