Miejski Zakład Komunikacji informuje, że w związku z przebudową ulicy Krępowskiej na odcinku od pętli Chynów do Krępy i całkowitym jej zamknięciem dla ruchu kołowego (w obu kierunkach), od 18 kwietnia wprowadzone zostają tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Chynowa, Krępy i Zawady.

Zawieszono kursowanie autobusów linii nr 22A oraz 22B. Zastępcze autobusy, oznaczone jako linia nr 22, jeżdżą na trasie: Dworzec Główny, Staszica, Sulechowska, Poznańska, Zawada, Krępa. Wybrane kursy są realizowane przez Jany. Z obsługi komunikacyjnej wyłączono przystanki w ciągu ulicy Krępowskiej (os. Kolorowe i Krępowska) i ul. Krępa-Odrzańska ( w tym Krępa Dolna i Krępa). Uwaga, w sołectwie Krępa jedynym czynnym przystankiem pozostała pętla autobusowa. Pasażerowie z osiedla Kolorowego są proszeni o korzystanie z przystanku na pętli w Chynowie.

Autobusy linii 22 kursują według specjalnego rozkładu jazdy. Na tabliczkach linii 22 zamieszczono również rozkład jazdy na dni robocze. Do odwołania autobusy w dni robocze kursują jak w soboty.

W przypadku przywrócenia w dni powszednie roboczego rozkładu jazdy, linia 22 będzie kursowała zgodnie z panelem: poniedziałek-piątek (oprócz świąt), a kursy „17” wydłużone do Krępy będą tymczasowo skrócone do pętli w Chynowie.