Jutro rozpocznie się remont części ulicy Zjednoczenia. Nie tylko kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi. Pasażerowie miejskich autobusów powinni prześledzić zmiany w rozkładzie jazdy.

Ponieważ remont ulicy Zjednoczenia obejmie też przebudowę skrzyżowania z ulicą Działkową, ta droga będzie zamknięta. Autobusy MZK pojadą inną trasą.

W ulicę Działkową nie będą mogły skręcać autobusy linii nr 10 i 39. Autobusy te zostaną skierowane na ulicę Wojska Polskiego. Potem „10” pojedzie już po starej trasie – Wyszyńskiego i dalej w górę, natomiast autobus linii nr 39 jeszcze wykona skręt w prawo, pojedzie w Zacisze, na rondzie zawróci i tam postara się jeszcze obsłużyć mieszkańców Zacisza. W wyniku tych działań autobus linii 10 ominie trzy przystanki na Działkowej i Zaciszu, a autobus linii 39 ominie tylko dwa przystanki – Robert Karwacki, zastępca dyrektora ds. technicznych MZK.

Jak długo potrwają zmiany w kursowaniu autobusów? To zależy od czasu trwania remontu ulicy Zjednoczenia. Koniec pierwszego etapu prac ma nastąpić za dwa miesiące.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index