– Mieliśmy więcej czasu niż Włosi i Hiszpanie, by się przygotować do walki z koronawirusem – w taki sposób  lekarz zielonogórskiego pogotowia i miejski radny „Zielonej Razem” Robert Górski ocenia pierwszy miesiąc walki Zielonej Góry z epidemią. 

Górski był dziś gościem “Rozmowy na 96 FM”.  – W dużej mierze wyciągnęliśmy wnioski – mówił Górski:

“We Włoszech wszystko zaczęło się od meczów piłkarskich. Tam doszło do masowych zakażeń młodych ludzi.  Pamiętam komentarze oburzenia, ze prezydent przesadza zamykając przedszkola i szkoły. Za chwilę premier podjął taką samą decyzję”Robert Górski.

Przypomnijmy, że od czwartku wprowadzony zostaje obowiązek stosowania maseczek. Jakie jest zdanie naszego gościa? – Bezwzględnie musimy zakrywać twarz – mówił Górski.

“Ja i inni lekarze mówiliśmy o tym od miesiąca. Jestem zdumiony, że rząd tak późno podejmuje takie środki. Na co my czekamy? Czesi już od dawna wprowadzili takie obostrzenia i efekty już obserwują”Robert Górski.

Rozmowa na 96fm – 14.04.2020

Dziś naszym gościem jest lekarz zielonogórskiego pogotowia i miejski radny Robert Górski.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 14 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index

Jak wygląda praca lekarzy pogotowia ratunkowego w dobie koronawirusa? To pytanie zadaliśmy w Rozmowie na 96 FM Robertowi Górskiemu.

Lekarz i miejski radny mówił, że pracownicy służby zdrowia spotykają się z wieloma przejawami życzliwości.

“Zielonogórskie restauracje, gastronomowie codziennie przywożą nam obiady, kolacje. Zwykli mieszkańcy też nas pozdrawiają na ulicach, dzieci przynoszą laurki. To wszystko jest oczywiście bardzo miłe”Robert Górski.

Niestety nie brakuje też sytuacji przykrych. Nie wszyscy stosują się do apelu „nie kłam medyka”.

“Na wyjazdach cały czas spotykamy się z takim zwykłym chamstwem. Jest dalej wiele nieuzasadnionych wezwań. Mieszkańcy okłamują dyspozytorów, mówią nieprawdę. Szczególnie bulwersujące jest to przy pytaniach o infekcję koronawirusem. Potrafią nas okłamać” – Robert Górski.
Lekarze starają się nie wchodzić do domu pacjenta, u którego nie ma zagrożenia życia. Górski zaapelował jeszcze na naszej antenie: – Kiedy wzywacie państwo pogotowie, wietrzcie porządnie mieszkanie, zróbcie wręcz przeciąg. Pomieszczenia muszą być wentylowane – dodał lekarz.
MK - Radio Index