W Parku Piastowskim powstaje największy park do streetworkautu w województwie lubuskim. Zobacz jakie atrakcje już zamontowano!

Zdjęcie profilowe Pawła Wysockiego, Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrz

W ostatnich latach, ten sport stał się bardzo popularny wśród młodzieży, a opiera się naćwiczeniach kalistenicznych (z wykorzystaniem masy własnego ciała). Będzie też coś dla kobiet. Stanęły tu rurki do Poldance. Obok na wydzielonych placach znajdą się konstrukcje dla nieco starszych mieszkańców. Siłownia pod chmurką ma zwabić seniorów, którzy korzystają z tego typu ćwiczeń. Mam nadzieję, że będzie dochodzić do integracji pokoleniowej – informuje pomysłodawca inwestycji, radny Paweł Wysocki.

Powstaje tu tez okrągły plac do rozgrzewki z gumową nawierzchnią.
Znajdujące się tu drzewa dadzą cień, dzięki czemu będzie można ćwiczyć w gorące dni, których ostatnio jest bardzo dużo. Obecność placu zabaw daje same plusy – można przyjść tu z dzieckiem, które będzie się bawić a my możemy w tym czasie ćwiczyć (tak też będę robił), jest oddzielone naturalnie od parku, można zrobić sobie rozgrzewkę, biegiem przez pobliski las.

Oprócz instalacji, zostaną tu posadzone rośliny pachnące, miododajne, które będą aromaterapią dla ćwiczących. Niech wokół nas latają motyle, trzmiele i pszczoły (zostaną tu dosadzone 6 śliw wiśniowych, ok 40 krzewów m.in. lilaków, dereniów, hortensji i rododendronów, na trejażach będą wspinać się piękne glicynie, a w słońcu wygrzewać lawendy – aż 300 szt.!). Od kiedy pilotuję inwestycję z Ramienia ZGM wpisujemy w umowę z wykonawcą 2-letnią gwarancję na roboty ale również na rośliny. Wykonawca musi się opiekować tymi roślinami przez 2 lata, musi również uzupełniać wypady.

W ZIELONEJ GÓRZE (PARK PIASTOWSKI) POWSTAJE WIELOPOKOLENIOWY PARK DO ĆWICZEŃ!Wielu mieszkańców osiedla Piastowskiego…

Opublikowany przez Pawła Wysockiego Środa, 13 maja 2020

materiały: facebook Paweł Wysocki