Dzięki zadaniu z Budżetu Obywatelskiego zostanie rozbudowana siedziba Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział w Zielonej Górze. Fundamenty budynku pod tę inwestycję już zabezpieczono.

Obraz może zawierać: na zewnątrz
fot. facebook LOPiD ZG

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii prowadzi Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii “LOPiT” przy ul. Jeleniej 1. W LOPiT na pomoc mogą liczyć osoby uzależnione od alkoholu, hazardu i narkotyków. Terapie grupowe, konsultacje i warsztaty prowadzi ok. 30 specjalistów. W budynku działa hostel, w którym przebywa obecnie 12 osób i pokoje do zajęć dziennych.

W ramach inwestycji wzmocniono fundamenty i przygotowano je pod przyszłą rozbudowę o dodatkowe dwie kondygnacje. Wartość robót zamknęła się w kwocie 320 tys. zł.

Obraz może zawierać: na zewnątrz
fot. facebook LOPiD ZG

W lutym podpisano umowę na wykonanie dokumentacji na rozbudowę budynku, jej koszt to 120 tys. zł. – Dokumentacja będzie gotowa do końca listopada – informuje Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę i szacowania kosztu inwestycji. Projekt zakłada nadbudowę dwóch kondygnacji, gdzie mieścić się będzie oddział stacjonarny oraz dodatkowo gabinety lekarskie i terapeutyczne – dodaje.

Wejście główne do obiektu zostanie przebudowane, powstaną nowe klatki schodowe. W planach jest też zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi.

Obraz może zawierać: drzewo, roślina i na zewnątrz
fot. facebook LOPiD ZG
(rk)-WZG