Jedna Wataha, ta od rugby szykuje się do powrotu do grania, a druga? czeka na rozwój wydarzeń. Futboliści amerykańscy KFA Watahy trenują jedynie indywidualnie.

Zielonogórzanie nie rozpoczęli nawet sezonu. Pandemia powstrzymała start Ligi Futbolu Amerykańskiego. O obecnej sytuacji klubu mówił Radiu Index Krystian Wójcik, jeden z trenerów “Wilków”.

Liga jest w rozmowach z zespołami, staramy się coś myśleć o przyszłości. Nie wiemy, czy się sezon odbędzie. Jeśli do tego dojdzie, to dowiemy się z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, więc będzie czas, żeby się do tego przygotować. Gdybyśmy mieli trenować teraz, to dezynfekcje, obostrzenia, wydatki do poczynienia sprawiają, że nie widzimy uprawiania sztuki dla samej sztuki – Krystian Wójcik.

Krystiana Wójcika, trenera zielonogórzan, pytamy też, czy wierzy w ogóle w rozpoczęcie rywalizacji w tym sezonie.

Ciężko powiedzieć. Futbol amerykański w Polsce przechodzi kolejną zmianę, został zarejestrowany Polski Związek Futbolu Amerykańskiego już “pod ministerstwem”. Człowiek chciałby, żeby mecze się odbyły, chociażby w skróconej formule, ale rozsądek podpowiada, że będzie to trudne do wykonania – Krystian Wójcik.

Przed Watahą był drugi do rozegrania sezon w gronie najlepszych. Wójcik uważa, że jeśli sezon w ogóle dojdzie do skutku, to będzie w uproszczonej formie i raczej bez kontraktowania zawodników zagranicznych.
MK - Radio Index