Przed nami 12 edycja największej w regionie świątecznej akcji charytatywnej – Falubazowe Mikołajki. Dzięki zaangażowaniu ZKŻ SSA, kibiców oraz naszych żużlowców, podopieczni domów dziecka, szpitali, świetlic środowiskowych jak co roku w grudniu otrzymają świąteczne paczki.

Akcja Falubazowe Mikołajki przez 12 lat rozrosła się do potężnych rozmiarów. Wszystko zaczęło się od pomysłu Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz i kilkuset paczek rozdanych w Zielonej Górze oraz w miastach, w których funkcjonowały fan cluby. Z roku na rok coraz bardziej w akcję angażował się też klub oraz sami zawodnicy. Aktualnie Falubazowe Mikołajki to duże przedsięwzięcie całego żużlowego środowiska, a przygotowania do niego rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Bardzo ważnym momentem akcji są listopadowe licytacje atrakcyjnych gadżetów. To właśnie dochód z tych aukcji przeznaczany jest na przygotowanie jak najbogatszych paczek.

Co trafia do każdej paczki? Głównym prezentem jest falubazowy gadżet. W historii akcji były to kubki, szaliki, czapki, koszulki oraz vlepki. Tegoroczny prezent do 6 grudnia pozostanie tajemnicą. Do paczki trafiają także słodycze oraz dodatkowe upominki od partnerów akcji.

PRZEJDŹ DO MIKOŁAJKOWYCH LICYTACJI

falubaz.com