Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna „Norwida” przypomina rysownikom, że można jeszcze wziąć udział w XXII Międzynarodowym Otwartym Konkursie na Rysunek Satyryczny pod hasłem: „Plastik”.

To propozycja dla wszystkich utalentowanych plastycznie osób, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

– Zapraszamy absolwentów, uczniów i studentów szkół i uczelni plastycznych, architektów, inżynierów, emerytów, każdego, kto interesuje się rysunkiem satyrycznym –  mówi Anna Urbańska, rzecznik prasowy biblioteki. – Tematem konkursu jest plastik.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wykonać pracę na temat, w dowolnej technice, w formacie min. A5 – max. A3. A następnie wypełnić kartę zgłoszeniową na stronie konkursu i przesłać wraz z pracą na adres organizatora: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra, Skr. pocztowa: 170, Hasło: KONKURS.

Prace można przesyłać do 31 maja 2020 r. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej zaplanowano we wrześniu, o ile oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Do wygrania są wysokie nagrody pieniężne! Zwycięzca zdobędzie Grand Prix warte 5 tys. zł i statuetkę wykonaną przez zielonogórskiego artystę Roberta Tomaka. Za I nagrodę przewidziano 4 tys. zł, za II – 3 tys. zł, a za III – 2 tys. zł.

Dodatkowo organizator przewiduje nagrody i wyróżnienia specjalne.

Wszystkie informacje o konkursie, regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziemy na stronie  http://www.satyryczny.norwid.net.pl/