Wczoraj mieszkanka podsulechowskiej miejscowości wpuściła do domu kobietę, która odprawiała „rytuał” żeby odpędzić złą energię. Po wyjściu oszustki okazało się, że z domu zniknęło również 13 tysięcy złotych. Kolejny raz ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać i okradać.

Mieszkanka podsulechowskiej miejscowości wczoraj po południu wpuściła do domu starszą kobietę z czarnymi włosami i śniadą cerą. Kobieta stwierdziła, że w domu jest „zła energia” i ona pomoże właścicielce domu się jej pozbyć. Kazała przynieść ręcznik i jajko, rozbiła jajko w ręczniku cały czas powtarzając jakieś „zaklęcia”, potem kazała przynieść kurę, kazała właścicielce domu dmuchać na kurę i kiedy kura zdechła – prawdopodobnie uduszona przez odprawiającą – miało to świadczyć o tej właśnie „złej energii”. Oszustka kazała również przynieść właścicielce wszystkie pieniądze jakie ma w domu. Naiwna kobieta przyniosła całe swoje oszczędności zawinięte w reklamówkę. Oszustka schowała pieniądze w ręcznik i owinęła jakimś materiałem. Potem kazała się odwrócić i modlić. Po chwili powiedziała, że teraz jeszcze przez 8 godzin właścicielka domu ma „medytować” i się modlić, żeby rytuał został zakończony i wyszła. Po wyjściu kobiety właścicielka domu sprawdziła zawartość reklamówki – pieniędzy w niej oczywiście nie było…

 

PO RAZ KOLEJNY PROSIMY:

NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ

 

Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.

 

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

 

NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

 • nie wpuszczać obcych osób do domu,
 • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,
 • NIGDY o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,
 • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

 • Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach,
 • Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

 

Nie daj się oszukać!

 • Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów;
 • Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów;
 • Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności;
 • Oszuści oferują „sprawdzenie stanu zdrowia”, „uzdrawiające masaże” czy „oczyszczające rytuały”;
 • Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.

materiały KMP Zielona Góra