– To zejście to strzał w dziesiątkę – Aneta Konieczna z synem Adrianem nie mogą się nachwalić schodów, które prowadzą z osiedla przy ulicy Obywatelskiej w kierunku Doliny Gęśnika.

Mało kto lubi nadrabiać drogi. A do tego byli zmuszeni mieszkańcy ulicy Obywatelskiej, którzy chcieli pospacerować w Dolinie Gęśnika. Na szczęście już nie muszą się męczyć.  Pani Aneta z synem często wyprowadzają psa i korzystają z udogodnień – Nasze problemy już się skończyły – cieszy się. – W komfortowych warunkach schodzimy z osiedla i korzystamy z „Gęśnika”.

O inwestycję z Budżetu Obywatelskiego postarali się mieszkańcy. Wykonano ciąg pieszy o długości ok. 180 metrów wraz ze schodami terenowymi, barierkami i oświetleniem (7 sztuk latarni parkowych i 1 uliczna). Nowy trakt pieszy łączy ulicę Obywatelską z ulicą Źródlaną (wzdłuż ul. Rusałki).  Wykonawcą była firma Budownictwo Ogólne “Paszkowski” Romuald Paszkowski. Koszt zadania to 159 tys. 51 zł.

– W 2020 r. z Budżetu Obywatelskiego, sto metrów od obecnego zejścia, powstanie następne z podjazdami dla wózków dziecięcych i oświetleniem z osiedla przy ul.Obywatelskiej w kierunku ul. Źródlanej na wysokości miasteczka ruchu drogowego – tłumaczy Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie.

Foto: Piotr Jędzura