Jak informuje schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze “Koci sezon” w pełni….Schronisko dosłownie pęka w szwach, a kociaków wciąż przybywa. Potrzebna jest pomoc zielonogórzan, na którą wielokrotnie schronisko mogło liczyć.

Jak czytamy na portalu społecznościowym schroniska – Jesteśmy przepełnieni małymi kociakami, ale też i tymi dorosłymi. Nie mamy miejsca na nowe koty, a nawet jeżeli znaleźlibyśmy jakiś kawałek przestrzeni na wstawienie klatki kennelowej to właśnie takie nam się skończyły. Wiele z nich poszło na domy tymczasowe, reszta pozajmowana przez chore kociaki.

Jak widać sytuacja jest trudna, a schronisko robi co może żeby pomóc niechcianym, porzuconym kociakom.

– Bardzo chcialibyśmy dalej pomagać, ale nie wygramy z brakiem klatek.
Nigdy nie przeszliście obojętnie obok naszych próśb. Zawsze nasze zwierzaki mogły liczyć na Wasze wsparcie, liczymy, że i tym razem Was nie zabraknie!

fot. archiwum schroniska

Tak brzmi apel pracowników i wolontariuszy schroniska i miejmy nadzieję, ze chętni do pomocy się znajdą, a kociaki znajdą bezpieczne schronienie. Poza pomocą dla kociaków w postaci klatek przypominamy i zachęcamy do adopcji bezpańskich zwierząt. Wszelkie szczegółowe informacje uzyskają Państwo w schronisku.

dg - WZG