W pierwszym miesiącu wakacji Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza co niedzielę na targi regionalnych produktów. 19 lipca odbędzie się impreza „Dobre, smaczne bo Lubuskie”.

5, 12 i 26 lipca, od 9.00 do 15.00, w skansenie zaplanowano „Niedzielę na Kamiennej”. Rękodzielnicy, artyści i twórcy z regionu będą prezentować produkty na terenie Zagrody Kamiennej. Przy odbywającym się od kilku lat „Twoim Zielonym Targu” będzie można kupić również biżuterię, ozdoby do domu, rośliny. – Zapraszamy do zabrania leżaków, koców – udostępniamy dużą łąkę jako teren rekreacyjny. Wstęp na targ bezpłatny, do muzeum płatny – informują organizatorzy.

W niedzielę 19 lipca, w godz. 12.00-17.00 odbędzie się plenerowa impreza „Dobre, smaczne bo Lubuskie”. – W zagrodach prezentowane będą potrawy związane z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Uruchomione zostaną zabytkowe piece, w których przygotowywane będą potrawy. Zaprezentowane będą wina regionalne, wyroby z dziczyzny i specjały z gospodarstw agroturystycznych. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych – wyliczają organizatorzy. Bilet wstępu – 8 zł.

(dsp)