– To trudny czas, w którym trzeba podejmować odważne decyzje – mówił o dyrektorach placówek oświatowych Jarosław Skorulski, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Miasta. Przypomnijmy, że dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. 

Skorulski na naszej antenie składał życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz dziękował za pracę, zwłaszcza teraz, w dobie epidemii koronawirusa.

Mieliśmy pełną świadomość, rozpoczynając pracę 1 września, że to będzie trudny i szczególny rok. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim dyrektorom za sprawność organizacyjną, jaką wykazują i za to, w jaki sposób reagują na wszystkie przypadki związane z tym trudnym czasem, a te przypadki zdarzają się każdego dnia. To trudny czas, w którym trzeba podejmować odważne decyzje – Jarosław Skorulski.

Skoro przy epidemii jesteśmy, to naczelnika zapytaliśmy także o tryb pracy zielonogórskich szkół. Które placówki funkcjonują zdalnie?

Na dziś wyłączone w całości są dwie placówki: Zespół Szkół Ekologicznych i Liceum Akademickie, natomiast w pozostałych jednostkach, gdzie stwierdzono przypadki nauka odbywa się hybrydowo. Dzisiaj rano były kolejne telefony i kolejne decyzje zapadały – Jarosław Skorulski.

Skorulski został zapytany także o to, czy wkrótce spodziewa się w pełni zdalnego nauczania w szkołach. – Nie chcę prorokować – stwierdził naczelnik, który jest też prezesem stowarzyszenia Nasze Zatonie. W Rozmowie na 96 FM także o pałacu w tamtejszej dzielnicy Zielonej Góry.

Rozmowa na 96FM: Jarosław Skorulski

Gościem programu "Rozmowa na 96FM" jest Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Miasto Zielona Góra.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 14 października 2020

MK - Radio Index