12-15 października 1981 r. – “Skup butelek premiowany słodyczami”. Pod takim tytułem ukazał się w „Gazecie Lubuskiej” (wydanie z 8 października) tekst poświecony pomysłowi promującemu skup butelek, co jak wiadomo jest problemem do dzisiaj nie rozwiązanym – pisze Tomasz Czyżniewski.

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaJednak w 1981 r. butelek brakowało, a dzisiaj jest kłopot z ich odbiorem.  „GL” zapowiadała, że od 12 do 15 października trwać będzie akcja premiowanego skupu butelek po wódce organizowana przez WSS Społem. Do akcji wytypowano sklepy przy ul. Jaskółczej, Jasnej, Staszica, Partyzantów, Braniborskiej i Zubrzyckiego. Za każde trzy sztuki butelek wydawane były bony upoważniające do zakupu jednej paczki 100-gramowej cukierków lub jednego wafla w czekoladzie. O rany, co za czasy.
Natomiast na sklepie przy ul. Jedności wisiała wywieszka, że klient, który przyniesie 30 butelek będzie mógł kupić pół litra wódki bez stosownego talonu. Grunt to silna motywacja 

UWAGA! Na zdjęciu prezentowanym zdjęciu widzimy stoisko monopolowe w Delikatesach przy Starym Rynku (dzisiaj Biedronka). Wykonano je w 1968 r. Alkoholu nie brakowało. Butelka Wyborowej kosztowała 76 zł, śliwowicy – 80, likieru ziołowego – 72 zł, a rum Baccardi wyceniony był na 161 zł. Za szybą wypatrzyłem również papierosy Piast – 14 zł za paczkę. )

#DawnaZielonaGóra #Delikatesy

Fot. Bronisław Bugiel

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

Kiedyś w Zielonej Górze12-15 października 1981 r. – Skup butelek premiowany słodyczamiPod takim tytułem ukazał się w…

Opublikowany przez Tomasza Czyżniewskiego Poniedziałek, 12 października 2020

materiały: facebook Tomasz Czyżniewski