W niedzielę (29.09), w Raculi odbędzie się Rajd Rowerowy Sołtysa na zakończenie sezonu. W trakcie rajdu ognisko! Gościem specjalnym będzie Andrzej Huszcza.

Sołtys Mirosława Jabłonka od 2015 r. z powodzeniem organizuje wyprawy rowerowe. Nie ma co się dziwić, od wielu lat działa w stowarzyszeniu „Lubuszanie”, które promuje turystykę rowerową.

W rajdach, co miesiąc uczestniczy kilkadziesiąt osób. Rekordowo na wycieczce zjawiło się 60 miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Trasa liczy 25 kilometrów. – Pojedziemy ścieżką rowerową z Raculi do Drzonkowa, przez miasto, za ulicą Polną, lasem, a potem między działkami – mówi Mirosława Jabłonka. – Dojedziemy do ronda księżnej Doroty Talleyrand i pałacu w Zatoniu. Przemieścimy się do Barcikowic i lasami do Kiełpina. W pięknym parku zrobimy ognisko. Po jego zakończeniu wyruszymy do Ochli i stamtąd do Raculi. Zapraszam wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas – kończy.

Zbiórkę zaplanowano o godz. 10.00 w świetlicy, ul. Głogowska 64. Prowiant we własnym zakresie. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Gościem będzie Andrzej Huszcza.
RK