Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze planuje zmiany organizacyjne, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. Do placówki trafiają również dzieci z podejrzeniem zakażenia. W szpitalu ma więc powstać oddział, który będzie przeznaczony dla najmłodszych pacjentów.

Szczegóły wyjaśnia Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

“Planujemy zorganizowanie na terenie szpitala oddziału, który byłby dedykowany dzieciom, a nie dorosłym, z podejrzeniem lub też potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Na tę chwilę decyzja jest taka, że oddział będzie organizowany w głównym budynku szpitala. Brany pod uwagę jest Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz obok położona urologia dla dorosłych. Jest to podyktowane kwestiami organizacyjnymi. Na pewno łatwiej będzie zapewnić personel w tym miejscu niż na przykład w innym budynku, za budynkiem głównym szpitala” – Sylwia Malcher-Nowak.
W tej sprawie trwają rozmowy z wojewodą lubuskim. Wcześniej na swoim profilu na Facebooku szpital wyjaśniał, że ewentualne przekształcenie chirurgii dziecięcej nie oznacza, że oddział ten przestanie działać.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index