Firmy Isus z Zielonej Góry i Koordynacja – Medyczna Strona Technologii z Radomia przekazały dzisiaj (9.04) dwa urządzenia odkażające, które staną obok namiotów przed Szpitalem Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze i Polikliniką. Pomogą w walce z koronawirusem.

– Przekazaliśmy miastu dwa urządzania odkażające Clean&Go, na razie w formie użyczenia – mówi Grzegorz Kamiński, właściciel firmy Isus, producenta urządzeń. – Staną w namiotach przed szpitalem uniwersyteckim i Polikliniką.

fot. Igor Skrzyczewski

Firma obecnie produkuje pierwszą partię (500 sztuk) urządzeń odkażających.

Clean&Go to bezdotykowe stanowisko do dezynfekcji rąk z manualnym napędem nożnym. Idealnie sprawdza się w przestrzeni publicznej np. na przystankach autobusowych, placach zabaw, peronach kolejowych, przychodniach, urzędach, marketach, hotelach, szkołach i przedszkolach.

– Pierwsze dwa urządzenie dostaliśmy nieodpłatnie – mówi Konrad Witrylak, dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta. – Dystrybutory do dezynfekcji rąk będziemy stawiać sukcesywnie przy przychodni Aldemed na deptaku, Centrum Przesiadkowym przy ul. Bema, przystankach autobusowych i głównych ciągach komunikacyjnych w Zielonej Górze – wylicza.

Prezydent miasta Janusz Kubicki zapowiada, że dystrybutorów płynu do rąk na pewno będzie ponad 20.

fot. Igor Skrzyczewski