W piątek (29.05) szykuje się wielka atrakcja w Parku Piastowskim dla miłośników ćwiczeń na powietrzu. Street Army zaprasza na pokazowy, otwarty trening do największego parku do street workout w Lubuskiem.

Pomysłodawcą i opiekunem parku jest radny Paweł Wysocki (Zielona Razem). Trening zorganizuje Street Army, fundacja która już od kilku lat zajmuje się promocją sportu i zdrowego trybu życia. Jej prezes Bernard Barski na ćwiczenia zaprasza wszystkich bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania. – Street workout to ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała – wyjaśnia laikom. – Robimy pompki, wykroki, podciągamy się na drążkach, stajemy na rękach, wywijamy wokół rurki. W Zielonej Górze do tej pory można było wyszaleć się w ten sposób jedynie przy ul. Rzeźniczaka, ale tamte przyrządy nie dawały nam takich możliwości, był też spory tłok – podkreśla. – Warto spróbować swoich sił, tym bardziej, że dużo czasu obecnie spędzamy w domach i samochodach, a nie na powietrzu. Ćwiczenia uliczne dają energię, na przeciwstawienie się wszelkim wirusom, wzmacniają odporność – śmieje się.

Na trening poza organizatorami, zapraszają też gościnnie panie Kinga Popek i Aneta Fiebig. Będzie można nie tylko przyglądać się wyczynom wygimnastykowanych instruktorek, ale i samemu zobaczyć jak zwisa się głową w dół na drążku. – To będą ćwiczenia w formie zabawy – dopowiada B. Barski.

Pokaz swoich umiejętności zaprezentuje grupa ArcyWorkout.

To nie jest jeszcze oficjalne otwarcie obiektu, to nastąpi prawdopodobnie w czerwcu. Tym bardziej, że rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił dzisiaj (27.05) czwarty etap luzowania obostrzeń, a w nim m.in. powrót na siłownię, kluby fitness i baseny.

Przypomnijmy. Wielopokoleniowy park do ćwiczeń ulicznych street-workaut miał być gotowy już w zeszłym roku.  Wykonawca okazał się niesolidny i miasto nałożyło na niego karę. Nowo wybrana w przetargu firma Weran z Wrocławia błyskawicznie uporała się z zadaniem. Projekt kosztuje 259 tys. 530, czyli aż o 140 tys.  zł mniej niż pierwotnie planowano.

Trzeba zabrać ze sobą strój sportowy adekwatny do pogody i dobry humor. Wydarzenie zaplanowano od 17.00 do 18.30. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisujemy się w komentarzu pod linkiem do wydarzenia na Facebooku: Street Army. Organizatorzy proszą o pozostawienie łapki w górę na fanpejdżu Street Army i Strefie Człowieka jako weryfikację swojej obecności. Uwaga, każdy przychodząc na zajęcia potwierdza, że jest zdrowy i może uczestniczyć w zajęciach.  Odpowiedzialność za wszelkie losowe i niechciane wydarzenia spoczywa na osobie przychodzącej. Trener nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe możliwe wydarzenia. Uczestnicy muszą być pełnoletni, lub przyjść na ćwiczenia z opiekunem.

(rk)-WZG