Na Uniwersytecie Zielonogórskim nie brakuje zdolnych studentów. Dzięki Michałowi Przygockiemu, Mateuszowi Szaracie i Julianowi Markiewiczowi, przedsiębiorcy będą mogli motywować pracowników do pomagania sobie nawzajem. Z aplikacji, którą stworzyli korzystają już firma z USA.

Michał i Mateusz studiują informatykę na drugim roku na wydziale informatyki, elektrotechniki i automatyki UZ. Julian Markiewicz z kolei jest tegorocznym absolwentem kierunku biznes elektroniczny. W ramach praktyk i pracy w zielonogórskiej siedzibie grupy spółek informatycznych Astec, stworzyli aplikację Teamstack zwiększającą efektywność przedsiębiorstw poprzez motywowanie pracowników do pomagania sobie nawzajem. Aplikacja bazuje na platformie komunikacyjnej Slack, z której korzysta ponad 85 tys. firm z całego świata. Jedną z nich jest McAfee, amerykański potentat produkujący oprogramowanie antywirusowe. Stosuje Teamstack od ponad 3 miesięcy w jednym ze swoich kluczowych działów w Stanach Zjednoczonych, liczącym 1 tys. pracowników.

Jak działa aplikacja? Teamstack raz  tygodniu pyta każdego z pracowników, kto ostatnio w firmie był mu najbardziej pomocny. Na podstawie ankiet powstaje specjalny ranking. Zwycięzcy są publicznie ogłaszani w każdy poniedziałek, a wyniki lajkowane i komentowane przez pracowników. Każdy lubi wygrywać. Nic dziwnego, że wzrasta motywacja do pracy. Zadania są szybciej realizowane, a pracownicy skuteczniej przekazują sobie wiedzę.

Studenci byli wspierani przez dwóch doświadczonych inżynierów i menadżera produktu z Astec. Wykorzystano najnowocześniejsze oprogramowanie.

– Studenci wykazali się dużą kreatywnością, determinacją i umiejętnością poruszania się w nowych, nie do końca udokumentowanych technologiach – uważa Michał Wendrowski, dyrektor komercyjny grupy Astec. Teamstack okazał się strzałem w dziesiątkę – bardzo szybko zyskał zainteresowanie polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw i został wdrożony w ponad 20 organizacjach.

Aplikację znajdziemy na stronie www.teamstack.net

Grupa Astec jest polską grupą spółek informatycznych, ma siedzibę w biurowcu przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 11 w Zielonej Górze.