To jedna z tych zielonogórskich firm, która bez wątpienia buduje biznesową markę naszego miasta. Od 30 lat krok po kroku budowali zaufanie swoich klientów stawiając przede wszystkim na jakość oferowanych produktów.

Zielonogórska firma LUG obchodzi w tym roku okrągły jubileusz funkcjonowania na szeroko rozumianym rynku oświetleniowym. Ich produkty doceniane są na całym świecie. Obsługują blisko 70 rynków na naszym globie. Rodzinna przed laty firma, zatrudnia obecnie 670 pracowników. Jubileusz firmy, to oczywiście doskonały czas na wyróżnienia dla jej założycieli. Prezydent Janusz Kubicki, podczas warszawskiej gali z okazji obchodów 30-lecia firmy, uhonorował jej założycieli okolicznościowymi medalami, podkreślając rangę zielonogórskiego przedsiębiorstwa.

Foto: Materiały organizatorów.

Warto podkreślić, że grupa kapitałowa LUG S.A. jest doceniana nie tylko na rynku zielonogórskim. W tym roku została nagrodzona na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako firma budująca kapitał polskiego przemysłu o randze międzynarodowej. Dodajmy, że LUG jest jednym z największych w kraju producentów i dystrybutorów świetlnych opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Przez lata firma przeszła dynamiczne przemiany – od małego, rodzinnego przedsiębiorstwa do nowoczesnej spółki akcyjnej, która stale inwestuje w rozwijające się technologie.

Fot. Materiały organizatorów.