Wczoraj (22.07) o godzinie 12.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyły się obchody Święta Policji. Na uroczystość, zorganizowaną w tym roku w skromniejszej oprawie, zaproszeni zostali Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oraz Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz.

Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze zorganizowane zostały w formie uroczystej zbiórki na sali konferencyjnej jednostki. Zaproszeni zostali Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oraz Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz.

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski w swoim przemówieniu podziękował samorządowcom za wspaniałą współpracę i wsparcie. Dodał, że obecność Pana Prezydenta i Pana Starosty na naszym wyjątkowym tegorocznym święcie to podkreślenie jak ważna dla naszej komendy jest współpraca z władzami samorządowymi i w jakiej uprzywilejowanej sytuacji jest zielonogórska komenda mogąc zawsze liczyć na władze miasta Zielona Góra oraz władze zielonogórskiego powiatu. Komendant Tchorowski odczytał również okolicznościowy list Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosława Pasterskiego skierowany do policjantek, policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W przemówieniu komendanta podkreślony został także fakt, że w tym roku Polska Policja obchodzi inny ważny jubileusz – 95. rocznicę powołania policji kobiecej oraz, że sam jako przełożony osobiście nie wyobraża sobie policyjnej jednostki bez kobiet – policjantek, których z roku na rok przybywa w naszym garnizonie. Zielonogórskie policjantki nie raz były powodem do dumy swoich przełożonych, nie tylko profesjonalnie realizując swoje zadania, ale np. uczestnicząc w policyjnych misjach zagranicznych, wygrywając plebiscyty i turnieje oraz konkursy – jak w tym roku sierż. Anna Baran – laureatka 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas uroczystości oprócz awansów na wyższe stopnie służbowe, wręczone zostały także nagrody oraz medale Prezydenta Miasta Zielona Góra jako wyraz uznania za osiągnięcia mające znaczenie dla miasta Zielona Góra. Zarówno Prezydent Janusz Kubicki jak i Starosta Krzysztof Romankiewicz podziękowali zielonogórskim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i pracę włożoną w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Zielonej Góry i zielonogórskiego powiatu.

W tym roku w garnizonie zielonogórskim na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 90 policjantów. Z okazji tegorocznego święta 4 policjantów otrzymało również medale za długoletnią służbę oraz medale za zasługi dla Policji.

materiały: KMP Zielona Góra