Podczas ostatniego dnia 2019 roku i z początkiem Nowego Roku w województwie lubuskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a plenerowe imprezy sylwestrowe odbyły się spokojnie, bez poważniejszych zdarzeń. Było to możliwe dzięki ciężkiej pracy kilkuset policjantów, ale także dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu Lubuszan.


W sylwestrową noc kiedy większość mieszkańców województwa lubuskiego świętowało nadejście Nowego Roku, o bezpieczeństwo troszczyło się kilkuset policjantów. Zaangażowanie i ciężka praca funkcjonariuszy pozwoliły, aby ta wyjątkowa noc minęła spokojnie i bezpiecznie. Mundurowi na terenie całego województwa zabezpieczali imprezy plenerowe oraz zapewniali bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

fot. Lubuska Policja

Zaangażowanie policjantów oraz odpowiedzialne zachowanie mieszkańców przyczyniło się do tego, że na ulicach podczas sylwestrowych zabaw było bezpiecznie, a na drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Tu należy pochwalić także kierowców, którzy po lubuskich trasach przemieszczali się spokojnie, nie naciskając zbyt mocno na pedał gazu. Niestety, w ostatni dzień minionego roku i z początkiem Nowego Roku nie obyło się bez osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu. Policjanci podczas prowadzonych działań zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

fot. Lubuska Policja

materiały: Lubuska Policja