Od ulicy Waryńskiego bieli się już jedna ściana Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Pracownicy firmy Mostostal Zabrze zdjęli rusztowanie i budynek z tej strony wizualnie zbliża się do efektu końcowego.

  Jak informuje kierownik budowy Dariusz Tomala w kolejnych etapach robotnicy pokryją styropianem i tynkiem następne ściany. Łącznie do zrobienia jest 7 tys. mkw. powierzchni zewnętrznych. W środku wykonywanych jest wiele robót, a termin zakończenia prac budowlanych przewidziano na koniec października. Pierwsi mali pacjenci zostaną przyjęci w 2021 r

Przypomnijmy. Budynek Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma 20 metrów wysokości, 15,5 tys. mkw. powierzchni i kubaturę ok. 60 tys. m sześć. Inwestycja zamknie się w kwocie ponad 112 mln zł, z czego 75 mln zł to dotacja Unii Europejskiej. Zarząd województwa lubuskiego do budowy dołożył 26 mln zł, a budżet państwa 9 mln zł.

Na czterech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej mali pacjenci będą mieli do dyspozycji m.in. pediatrię ogólną, chirurgię i urologię dziecięcą, onkologię dziecięcą, neonatologię, położnictwo z traktem porodowym i salą cięć cesarskich oraz anestezjologię i intensywną terapię dla dzieci.  Znajdzie się też miejsce na poradnie, pracownie diagnostyczne, a nawet część rekreacyjno-gastronomiczną.

W szpitalu przewidzianych jest ponad 170 łóżek. W centrum będą się kształcić studenci medycyny wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.