Pod takim hasłem zielonogórscy artyści zagrają na rzecz zielonogórskiego szpitala. Pomimo bardzo ciężkiej sytuacji teatru spowodowanej pandemią koronawirusa, artyści starają się jak mogą żeby grać, żeby mieć kontakt z widzem, a przy tym wspierają potrzebujących.

Lubuski Teatr gra mimo wszystko, do tego jeszcze pomaga innym. Dzielnie stawia czoła niebywale trudnej sytuacji w jakiej znalazły się instytucje kultury. Jest doskonałym przykładem na to, że można dostosować się do rygorystycznych wymogów i obostrzeń. Latem zgodnie z zaleceniami i środkami bezpieczeństwa artyści Lubuskiego Teatru występowali w plenerze. Obecnie teatr przeniósł się ze spektaklami do sieci.

W sobotę 5 grudnia o godz. 19.00 spektakl online pt. Ach! Odessa-Mama…” Jak czytamy w opisie to musical oparty na błatnych (czyli wywodzących się ze światka przestępczego) pieśniach, będących prostą  opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony poczuciem humoru. Dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów, turecko-kaukaskich brzmień, czy nostalgiczność kozackich pieśni ludowych tworzą oprawę dla odeskiego półświatka.

Teatr sprzedaje kody na ten spektakl. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Cena to 25 złotych, kody dostępne do kupienia przez platformę abilet.pl

gd - wzg