Tomasz Czyżniewski: To był obiekt marzeń wielu Polaków. Autka były główną nagrodą w loterii Święta Prasy organizowanego przez „Gazetę Lubuską”. Na zdjęciach maluchy i zwycięzcy loterii przed siedzibą redakcji. Rok 1979. 

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaPodobno we Włoszech opracowano nową wersję słynnego malucha. Chodzi oczywiście o fiata126. Ma to być elektryczny fiat 126 Vision zaprojektowany w studio Ma-De Studio. O jego stworzeniu zadecydował przede wszystkim sentyment. Ciotka projektanta jeździła takim pojazdem.  

Pewnie wielu z Was ma sentyment do malucha. W Polsce produkowano go od czerwca 1973 r. do września 2000 r. Przez 27 lat.

To był obiekt marzeń wielu Polaków. Autka były główna nagrodą w loterii Święta Prasy organizowanego przez „Gazetę Lubuską”. Na zdjęciach maluchy i zwycięzcy loterii przed siedzibą redakcji. Rok 1979. 


Na czymś takim uczyłem się jeździć samochodem.

#DawnaZielonaGóra #Niepodległości

Fot. Bronisław Bugiel

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację

W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

facebook Tomasz Czyżniewski