– To był trudny i wyjątkowy rok – mówił profesor Wojciech Strzyżewski. Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego był gościem programu „Rozmowa na 96 FM”.

Profesora pytaliśmy miedzy innymi o to, w jaki sposób uczelnia radzi sobie z trwającą pandemią koronawirusa, a także o to, jakie ma plany na najbliższy rok.

Bez wątpienia był rok, który zapisze się w historii uczelni na długo ze względu na zagrożenie pandemiczne., Od 19 marca działamy w trybie on-line. Uczelnia musiała się przestawić nie tylko ze względu na prowadzone zajęcia, ale również kwestie świadczeń socjalnych, rekrutacji itd. – prof. Wojciech Strzyżewski.

Profesor Strzyżewski dodał, że pandemia koronawirusa pokazała, ze uczelnia radzi sobie z nauką zdalną, która – poza wyjątkami – ma swoją przyszłość:

Po pierwszym szoku marcowym z czasem zajęcia zdalne na większości kierunków się sprawdzają. Zdalna  nauka w tej chwili działa bardzo dobrze – prof. Wojciech Strzyżewski.

Jeśli chodzi o przyszłość. uczelnia “walczyć” będzie w ciągu najbliższych dwóch lat o uzyskanie jak największej liczby kategorii zapewniających uprawnienia do nadawania stopni.

Maciej Noskowicz - Radio Index