Przypominamy o utrudnieniach na Alei Zjednoczenia. Obowiązuje tam nowa organizacja ruchu, tymczasowa, która ma związek z remontem.

fot. dron wzg

Zakończyły się prace na jezdni lewej, jadąc od ronda PCK w stronę ul. Herberta i wiaduktu. Tera ruch odbywa się lewą stroną, a roboty przeniosły się na stronę prawą. Przypominamy jednak, że kierowcy nie mogą poruszać się „na pamięć”. Ze Zjednoczenia nie skręcimy obecnie w Działkową, a z Działkowej nie pojedziemy w lewo na Zjednoczenia. Remont, który kosztuje 4 mln 300 tys. zł ma zakończyć się przed świętami.

Mieszkańcy pytają też o remont wiaduktu. O nim mówił w ostatniej audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki.

Jeżeli dostaniemy pieniądze, to w przyszłym roku ruszy remont wiaduktu. Ekspertyzy są nieubłagane, wcześniejsze remonty były robione niezgodnie ze sztuką – Janusz Kubicki.

DCIM100MEDIADJI_0241.JPG
fot. dron wzg

Trwa także remont ul. Energetyków. To w sąsiedztwie hipermarketu, z którego po remoncie łatwiej wyjechać, a także dojechać na zakupy. Koszt inwestycji to prawie 1 mln 700 tys. zł.

Nie robimy tego tylko i wyłącznie za swoje. Dość dużą kwotę uzyskaliśmy od właściciela galerii handlowej, która tam jest i stąd możliwość przebudowy – Janusz Kubicki.

Prezydent w temacie inwestycji drogowych przypomniał również, że niebawem miasto przystąpi do budowy obwodnicy południowej.

MK - Radio Index