W wyniku działań operacyjnych zielonogórscy policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania do sklepów spożywczo – monopolowych na terenie miasta. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy trzej zostali aresztowani na 3 miesiące.

fot. KMP Zielona Góra

12 lutego do komisariatu I Policji w Zielonej Górze zgłosiła się właścicielka sklepu spożywczego przy ul. Batorego, która poinformowała o włamaniu do jej sklepu i kradzieży kasetki z pieniędzmi w kwocie 6 tys. zł. oraz papierosów różnych marek i tytoniu. Łączne straty właścicielka wyceniła na prawie 7 tys. zł. Do działań operacyjnych natychmiast przystąpili policjanci kryminalni, którzy rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców. Policjanci ustalili, kto może być odpowiedzialny za to włamanie i rozpoczęli działania, żeby zatrzymać wytypowanych mężczyzn. Okazało się, że to trzej mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 17-26 lat. Wszyscy zostali zatrzymani.

fot. KMP Zielona Góra

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że ci sami mężczyźni mają na swoim koncie także inne przestępstwa. Jedno usiłowanie włamania, gdzie mężczyźni uciekli, ponieważ włączył się alarm i co najmniej dwa inne włamania. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani m.in. o kradzież z włamaniem do sklepów spożywczych na ul. Skłodowskiej – Curie, gdzie ich łupem padły wyroby tytoniowe i alkohol o wartości prawie 3 tys. zł. Oraz włamanie do sklepu przy ul. Staffa, skąd wynieśli podobny towar o wartości prawie 3,5 tys. zł.

Wszyscy trzej są znani Policji i byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z nich będzie odpowiadał także za posiadanie środków odurzających – amfetaminy. Policjanci wystąpili z wnioskami o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował wszystkich trzech mężczyzn na 3 miesiące.

Śledczy ustalają, czy aresztowani mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

materiały: KMP Zielona Góra