By zapewnić bezpieczną podróż dzieciom wyjeżdżających na wakacyjną wycieczkę warto zgłosić do kontroli autokar, którym będą podróżować. Policjanci, którzy przyjadą na miejsce sprawdzą trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdu. Wszystko po to, aby podróż minęła spokojnie i bezpiecznie.

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

W sezonie letnim, szczególnie podczas weekendów, na głównych arteriach naszego kraju prowadzących w góry, czy nad morze możemy zaobserwować wzmożony ruch pojazdów. Aby każdy podróżujący mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, kierowca musi być przede wszystkim trzeźwy i wypoczęty, a pojazd którym się porusza sprawny. Dlatego policjanci żarskiego ruchu drogowego sprawdzają m.in. stan psychofizyczny siedzących za kółkiem. Jeżeli nasze dziecko wybiera się na kolonię czy obóz sami możemy zgłosić kontrolę autobusu lub poprosić o to organizatora wycieczki. Policjanci, którzy przyjadą na miejsce oprócz trzeźwości, sprawdzą także wymagane dokumenty, wyposażenie pojazdu, ogumienie i oświetlenie. Takich zgłoszeń można dokonywać pisemnie lub telefonicznie, aby uniknąć oczekiwania – najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Informujemy również, że na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl każdy z nas może uzyskać dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

materiały: lubuska policja