– To powinien być taki przyjemny obowiązek dla studentów – mówił w Rozmowie na 96 FM o Tygodniu Przedsiębiorczości dr Zbigniew Binek, ekonomista Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu promowanie przedsiębiorczości i podejmowanie biznesowych aktywności. Od poniedziałku studenci będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak założyć działalność gospodarczą.

“Daje możliwość kontaktu, spotkania się, zobaczenia nowych trendów. Takie inicjatywy są studentom potrzebne. Ja wiem, że studenci mają wiele obowiązków, ale to powinni potraktować jako taki przyjemny obowiązek. Ostatnio też mieliśmy Targi Pracy. Studenci, spotykając się z potencjalnymi pracodawcami widzą, co ewentualnie powinni u siebie poprawić. Jeśli chodzi o Tydzień Przedsiębiorczości, to każdy ze studentów, mając swoje pomysły, może spotkać się z podmiotami, które pozwolą im te pomysły komercjalizować”dr Zbigniew Binek

Ekonomista naszej uczelni zauważa, że sporo studentów już w trakcie nauki rozwija się zawodowo, nawet prowadząc własne firmy.

“Wielokrotnie ci studenci mają swoje pomysły. Dzisiaj już nie jest trudno założyć firmę. Oni też podpatrują to, co widzą zagranicą i jeżeli mogą z niewielką modyfikacją to wcielić w życie u nas, to robią to” – dr Zbigniew Binek
Podczas Tygodnia Przedsiębiorczości na naszej uczelni zaplanowano spotkania z ekspertami, m.in. z Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, specjalistami od Funduszy Europejskich czy z Urzędu Pracy. Tydzień Przedsiębiorczości od poniedziałku, 18 listopada, do piątku, 22 listopada.
WYDARZENIE NA FACEBOOKU >>>TUTAJ<<<