Nie było drugiego zwycięstwa w lidze VTB w tym tygodniu. Stelmet Enea BC Zielona Góra uległ w piątkowy wieczór Uniksowi Kazań 89:100. Goście byli świetnie dysponowani strzelecko.

Uniks trafił aż 15 rzutów za 3 punkty. Stelmet z dystansu dziś nie zachwycał. Zielonogórzanie trafili czterokrotnie zza łuku.

Może trochę prądu zabrakło. Mieliśmy bardzo ciężką podróż w nogach. Za nami ciężki wyjazd, a odstęp czasu był krótki. Może zostało z tamtego wyjazdu zmęczenia, uważam, że zabrakło nam tego “powera” – komentował po spotkaniu Mikołaj Witliński ze Stelmetu.

Foto: Piotr Jędzura

Na domiar złego Stelmet musiał sobie w drugiej połowie radzić bez Drew Gordona. Amerykanin opuścił parkiet z kontuzją. Jak poważną? Tego nie wiadomo. Tuż po meczu pojechał na badania.

To ósma porażka zielonogórzan w lidze VTB i zarazem ósmy triumf Uniksu w tych rozgrywkach. Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobył Ivica Radić – 20. Taki sam dorobek miał najskuteczniejszy wśród gości Alex Tyus.

We wtorek Stelmet ponownie zagra u siebie, ale już w Energa Basket Lidze. Przeciwnikiem będzie BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Marcin Krzywicki – Radio Index