W najbliższy weekend emocji na zielonogórskiej starówce na pewno nie zabraknie! Wszystko za sprawą kolejnej edycji „Ninja Games by Runaway”, czyli Polskiego Uciekiniera.

NINJA GAMES to zestaw czterech torowych przeszkód pokonywanych w sprinterskim pojedynku przez czterech zawodników jednocześnie na dystansie 160 metrów.

– To będzie wyjątkowy weekend na naszym deptaku, gdyż zjadą się najlepsi zawodnicy z całego kraju w tej dyscyplinie – mówi radny Rafał Kasza, współorganizator tego ekstremalnego wydarzenia. – Na mecie decydować będą ułamki sekund pomiędzy zawodnikami. Meta zlokalizowana zostanie na szczycie ponad czterometrowej rampy, gdzie znajduje się „grzybek”, który zawodnik musi wcisnąć, aby zatrzymać swój czas pokonania toru. Zawody wygra ten, kto popełni najmniej błędów na trasie. Każdy z uczestników ma tylko dwie próby na torze – podkreśla. –  Liczy się najlepszy czas, a najlepsi zawodnicy z czasami zmierzą się w czteroosobowym finale.

Oprócz rywalizacji indywidualnej zaplanowano bieg sztafetowy na tym samym dystansie, ale w składach trzyosobowych. Zawodnicy drużyny będą rozmieszczeni na trasie i każdy z nich będzie odpowiadał za pokonanie kilku sekwencji przeszkodowych z całości. To niezwykle widowiskowa część zawodów. Finały obu konkurencji (indywidualna/drużynowa) odbędą się wieczorem, kiedy na deptaku jest spora frekwencja.

Opublikowany przez Runaway – Polski Uciekinier Piątek, 15 maja 2020

Rozruszamy starówkę

Jak przekonuje R. Kasza to wydarzenie ma na celu propagowanie wśród mieszkańców różnej aktywności ruchowej. Zaznacza jednak, że ta impreza ma drugie „dno”. – Jako zielonogórski radny czuję się odpowiedzialny za ożywianie zielonogórskiej starówki. – Dlatego nie robimy imprezy w środku lasu, a w samym sercu Zielonej Góry, gdyż chcę wesprzeć wraz z prezydentem miasta Januszem Kubickim lokalnych gastronomów i branże hotelarską znajdująca się w pobliżu eventu – przekonuje. – Przecież Ci wszyscy zawodnicy i ich najbliżsi muszą gdzieś zjeść i spać, a przypomnę,tylko że zjadą się zawodnicy z całej Polski. Cała inicjatywa ma również na celu zainicjowanie ruchu w stronę starówki mieszkańców naszego miasta. W tym przypadku atrakcją jest sportowa rywalizacja na najwyższym krajowym poziomie, a wszystko w koło Ratusza. Dodaje Radny KASZA.

  Program sobotniej rywalizacji:

*13.00-14.00 – trening otwarty (próba toru)

* 14.00-20.30 – rywalizacja indywidualna

* 20.45- 21.30 – Sztafety Ninja

* 21.45- ogłoszenie wyników zawodów

Materiały organizatorów
Materiały organizatorów
(rk)-WZG