Na Uniwersytecie Zielonogórskim uczy się 700 sportowców. W minionym roku 60 z nich sięgnęło po medale Akademickich Mistrzostw Polski w różnych dyscyplinach.

Z medalistami spotkał się w rektoracie prof. Wojciech Strzyżewski. Prorektor do spraw studenckich gratulował sportowcom sukcesów w minionych 12 miesiącach. – Nie ma uczelni bez sportu. Sport akademicki jest częścią wspólnoty uniwersyteckiej – powiedział prof. Strzyżewski.

Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego przywozili medale m.in. z pływania, strzelectwa, tenisa stołowego, lekkiej atletyki.

W tej ostatniej po dwa medale sięgnął Mateusz Kwaśniewski, który w rzucie oszczepem zdobył złoto w klasyfikacji uniwersyteckiej i brąz w klasyfikacji open Akademickich Mistrzostw Polski. – W przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie. Moim marzeniem jest na nie pojechać – wyznał Kwaśniewski, który, aby zdobyć bilet do Tokio musi rzucić minimum 85 metrów.

Na uczelni działa również sekcja sportowców niepełnosprawnych, którzy zdobyli medale w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu i tenisie stołowym.

– Był to bardzo dobry rok – uważa Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ. – Zdobywaliśmy sporo medali także w dyscyplinach indywidualnych, takich jak kickboxing, czy taniec towarzyski. Jestem bardzo zadowolony, że tak wielu studentów reprezentowało naszą uczelnię w rozgrywkach akademickich.

Po raz pierwszy uczelnia zorganizowała także zawody w piłce ręcznej plażowej. W wakacje, w Ochli wygrali gospodarze zmagań.

(mk)

Spotkanie władz uczelni ze sportowcami UZ

Pływanie, tenis stołowy, piłka ręczna, kickboxing, taniec sportowy, a także strzelectwo i sport osób niepełnosprawnych. A to jeszcze nie wszystko! Sportowa rodzina Uniwersytet Zielonogórski jest bardzo liczna i odnosi spore sukcesy. Dziś dziękowały za nie władze uczelni. – Dziś nie jesteśmy w dresach, a na galowo – żartowali sportowcy, którzy pojawili się w Rektoracie.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 13 listopada 2019