Zielonogórska Policja została powiadomiona o kobiecie, która podając się za pielęgniarkę weszła do mieszkania starszego mężczyzny, odwróciła jego uwagę, a w tym czasie jej dwie wspólniczki ukradły poszkodowanemu 3000 złotych. Ostrzegamy – nie wpuszczajcie obcych do swoich domów. Nie pozwólcie się oszukiwać i okradać.

Mieszkaniec Zielonej Góry wpuścił do mieszkania nieznaną sobie kobietę, która twierdziła, że jest pielęgniarką i ma specjalne „dopłaty” dla seniorów. Zaproponowała mężczyźnie masaż – w tym czasie wspólniczki przeszukały mieszkanie i ukradły 3000 złotych. Są to znane metody oszustów, którzy wymyślając różne „legendy” usiłują w ten sposób wejść do mieszkania, a następnie odwracając uwagę domownika okradają go. W tym wypadku było podobnie. Fałszywa pielęgniarka obiecała „dopłatę”, ale musiała jeszcze „sprawdzić mieszkanie”, a potem zaproponowała „specjalny masaż pleców”.  Według poszkodowanego ten masaż trwał długo i zaraz po jego zakończeniu „pielęgniarka” szybko wyszła z mieszkania. Starzy pan dopiero po chwili wszedł do drugiego pokoju gdzie na stole zobaczył opróżnione z pieniędzy koperty, w których trzymał pieniądze.

 

PO RAZ KOLEJNY PROSIMY:

NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ

 

Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.

 

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

 

NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

  • nie wpuszczać obcych osób do domu,
  • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,
  • o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,
  • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

  • Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach,
  • Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

 

Nie daj się oszukać!

  • Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów;
  • Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów;
  • Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności;
  • Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.
materiały: KMP Zielona Góra