We wtorek 23 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze miało miejsce zakończenie roku akademickiego 2019/2020. Koronawirus popsuł plany organizatorów gdyż w planach była inna forma i sceneria. Tym razem część słuchaczy spotkała się na sali, a pozostali słuchacze i wolontariusze uczestniczyli w zakończeniu ONLINE.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

– Z powodu koronawirusa nie możemy spotkać się osobiście jak przez wszystkie minione lata, dlatego dziękuję, wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na to spotkanie i tym, którzy oglądają nas wirtualnie. Aby uświetnić naszą uroczystość zaprosiliśmy specjalnych gości, małżeństwo aktorskie Małgorzatę Pritulak i Zdzisława Wardejna – powiedziała Zofia Banaszak. Goście przeczytali kilka myśli Haliny Poświatowskiej.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

W tym roku mija 28 rok działalności Uniwersytetu. To miejsce nie tylko edukacji, ale przede wszystkim integracji, tworzenia społeczności, wsparcia, rozwijania zainteresowań i nawiązywania nowych przyjaźni. Słuchaczom udaje się wprowadzać w życie wiele pomysłów, zrealizować projekty, uczestniczyć w spotkaniach, koncertach, wystawach, spektaklach, wykładach, czy wycieczkach. Słuchacze ZUTW to seniorzy, którzy uczestnicząc w rozmaitych zajęciach aktywnie spędzają jesień życia.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

– Koronawirus spowodował, że musieliście Państwo przejść na zdalne nauczanie i spotkania ale wykazaliście się dużą innowacyjnością i kreatywnością. Wykorzystujecie internet, do realizacji zajęć, a czasami aby spełniać marzenia. Mam nadzieję, że w pełni sił i entuzjazmu spotkamy się być może już we wrześniu – podkreśliła prezes Banaszak.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
DG - WZG