Od dzisiaj (25.05) biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego wznawia działalność, będzie można zwrócić i wypożyczyć książki.

Biblioteka zaleca korzystanie z zasobów elektronicznych on-line, ale pracownicy, doktoranci i studenci będą mogli korzystać ze zbiorów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00.

Można zamawiać i wypożyczać książki z magazynu i wolnego dostępu (to nowa dostępna usługa). Nie będą jednak wypożyczane pozycje z czytelń oraz z wolnego dostępu ze statusem „do korzystania na miejscu”. Uwaga, książki można zamawiać tylko drogą elektroniczną poprzez katalog on-line. Biblioteka prosi czytelników o zweryfikowanie adresów e-mail i numerów telefonów na swoich kontach dla łatwiejszego kontaktu. Zalecane jest korzystanie z bezpiecznych adresów e-mail z domeny uz.zgora.pl. Zamówione książki można odbierać dopiero po otrzymaniu powiadomienia e-mailem z informacją o zrealizowaniu zamówienia.

– Po odbiór książek można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 do wypożyczalni biblioteki uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71 – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zwroty książek z magazynu oraz wolnego dostępu będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 przy wydzielonych stanowiskach.

Biblioteka przedłuża czas zwrotu książek, nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek. Wszystkie opłaty należne bibliotece do 10 marca włącznie, czyli przed dniem zamknięcia biblioteki, nie ulegają anulowaniu.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Trzeba przestrzegać zasad obowiązujących podczas zagrożenia spowodowanego koronawirusem Covid-19. W bibliotece może przebywać jednocześnie sześciu czytelników. Stanowisko wypożyczeń jest przeznaczone tylko dla jednego czytelnika. Trzeba pamiętać o zachowaniu minimum dwumetrowego dystansu. Przed wejściem do biblioteki czytelnicy zobowiązani są do zasłonięcia nosa i ust, stosowania jednorazowych rękawiczek, a także dezynfekcji rąk przed podejściem do stanowiska.

(rk)-WZG