Zielonogórscy policjanci tylko podczas ostatnich pięciu dni zatrzymali aż 10 osobom prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Statystyki wypadków od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Mimo, że zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

Od czwartku do wczoraj zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali aż 10 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 km wyższą niż dozwolona. Wiele miejsc, w których policjanci kontrolują prędkość to miejsca wskazane przez mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują zbyt wielu kierowców jadących z nadmierną prędkością.

W takim właśnie miejscu, zgłoszonym przez mieszkańców Słonego w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w piątek rano policjanci WRD KMP Zielona Góra na ul.Brzozowej zatrzymali kierującego Renault. Samochód pędził z prędkością 124 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 50 km/h! Kierujący stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Drugim takim miejscem jest ul.Olimpijska w Drzonkowie. Mieszkańcy także skarżą się na zbyt szybko jeżdżące samochody. Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED wczoraj rano w ciągu zaledwie 20 minut zatrzymali aż dwóch kierujących – jeden przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h, a drugi o 56 km/h. Obydwaj mają zatrzymane prawa jazdy, zostali ukarani mandatami karnym w wysokości 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Również wczoraj w Wilkanowie na ul.Kosowej kierujący Mitsubishi jechał z prędkością 109km/h w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. Kierującemu pojazdem policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł.

materiały: KMP Zielona Góra