Dolina Gęśnika pięknieje z każdym dniem. Obecnie trwają prace w sąsiedztwie ulicy Strumykowej, na plaży i przy zbiorniku wodnym.

Zaprojektowano miejsca do plażowania o nawierzchni piaskowej.

– Na środku plaży zachowano drzewo (orzech), które będzie otoczone drewnianą palisadą – mówi Izabela Bernaczek-Borek, główny specjalista w Departamencie Inwestycji Miejskich urzędu miasta. – Dzięki drzewu plażowicze odpoczną w cieniu. Przy plaży przewidziano również zadaszoną wiatę do odpoczynku oraz miejsce na ognisko.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Palenisko otoczone będzie dwoma kręgami ułożonymi z kamieni; większy krąg ma średnicę trzech metrów, mniejszy dwa metry, oba zostaną wyłożone żwirem typu otoczak. W pobliżu tych miejsc pojawią się kosze na śmieci oraz stanowiska do siedzenia w postaci niskich drewnianych ławek/belek. Na plażę zostanie dowieziony piasek z atestem higienicznym. Prace są w trakcie.

Radny Filip Gryko (Zielona Razem) korzystając z ładnej pogody, często spaceruje po Dolinie Gęśnika. – Ludzie w maseczkach ochronnych piknikują i rozkładają koce na niedokończonej jeszcze plaży – mówi. – I nie dziwię im się, bo to bardzo urokliwe miejsce. Oczywiście, czeka nas jeszcze sporo pracy. Do remontu są już nowe, a uszkodzone drewniane pomosty – wylicza.

fot. Piotr Jędzura ŁZ