W sobotę (7.12), o godz. 16.00 w Centrum Przyrodniczym, ul. Dąbrowskiego 14, po raz kolejny zostaniemy zabrani w niezwykłą podróż.

Marzeniem Ewy Horodyskiej była wyprawa w Himalaje. A w życiu czasem tak jak w bajce, marzenia się spełniają. Oddajmy jednak głos podróżniczce. “Himalaje to miejsce, którego się nie zwiedza. To miejsce, które się przeżywa. Trekking dookoła Annapurny w Nepalu to uczta dla oczu każdego miłośnika górskich wędrówek. Przez prawie cały trekking towarzyszą ośnieżone siedmio- i ośmiotysięczne szczyty. Zapierające dech w piersiach widoki – liczne, zawieszone wysoko nad wzburzonymi rzekami mosty, bujna roślinność od
subtropikalnej z ryżowymi tarasami do surowych i szarych skał. Trasa biegnie wokół całego masywu Annapurna, docierając do najwyższego punktu Thorung La Pas na wysokości 5416 m n.p.m.
Na trasie spotyka się liczne stupy – symbol religijności z modlitewnymi chorągiewkami oraz klasztory, jaki i kozy pasące się na górskich pastwiskach, autentyczne wioski, w których zatrzymał się czas.

Spotkanie – Himalaje… Bo Marzenia się spełniają, odbędzie się w ramach lubianego cyklu pn. „ Duże podróże za pieniądze (nie)duże”.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy