Pod bacznym spojrzeniem Karola Strasburgera losy spotkania mogą się ułożyć zupełnie inaczej niż rozgrywka na żużlowym torze! Zielona Góra zmierzy się z Gorzowem w specjalnym wydaniu telewizyjnej „Familiady”.

50:40 dla RM Solar Falubazu Zielona Góra i 52:38 dla ekipy Moje Bermudy Stal Gorzów – to tegoroczne wyniki derbów Ziemi Lubuskiej. Fani czarnego sportu będą mieli niedługo okazję zobaczyć, jak sportowi rywale radzą sobie poza torem. Okazją do tego będzie „Familiada” – jeden z najstarszych i najpopularniejszych polskich teleturniejów. Do nagrania świątecznego odcinka specjalnego zaprosił żużlowców gospodarz programu – Karol Strasburger.

Emisja programu z udziałem reprezentantów lubuskich drużyn zaplanowana jest w Nowy Rok. – Nie wiem, czy nasz odcinek przejdzie do historii tak jak ten z pytaniem o więcej niż jedno zwierzę, na które pada odpowiedź: lama, owca. Ale na pewno telewidzów czeka dawka niezłej zabawy i śmiechu, a co najważniejsze połączyliśmy siły, by zebrać pieniądze na szczytny cel – mówi kapitan zielonogórskiej drużyny Piotr Protasiewicz.

Nagranie noworocznego odcinka odbyło się w miniony wtorek w Warszawie. Po jednej stronie stanęli trener Piotr Żyto, kapitan Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek, po drugiej – Bartosz Zmarzlik, junior Wojciech Jasiński i prezes gorzowskiego klubu Marek Grzyb. Kto wygrał rywalizację przed kamerami? Tego nie wiemy… Efekty telewizyjnych derbów Ziemi Lubuskiej zobaczymy 1 stycznia 2021 roku o godzinie 14.00 w TVP2.

(md)-ŁZ