Mieszkańcy Ochli od kilku lat zabiegali o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie. Magistrat otworzył właśnie przetarg na tę inwestycję. Zgłosiło się aż dziewięć firm.

Przychodnia powstanie przy ul. Ochla-Topolowa. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 1 mln 995 tys. zł, najdroższa na sumę 3 mln 179 tys. 618 zł.

– Oferty sprawdzimy teraz pod względem formalno-prawnym- wyjaśnia Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Z wykonawcą, który spełni wszystkie wymagania przetargowe i przedstawi najkorzystniejszą propozycję, planujemy podpisać umowę jeszcze w połowie stycznia.

fot. UM Zielona Góra

Miasto postawiło też przed oferentami dodatkowy warunek – przedłużenie okresu gwarancji (wszystkie firmy dołożyły rok).

Na inwestycję zabezpieczono 2 mln 285 tys. 178 zł.

– Mieszkańcy Ochli zdecydowali, że pieniądze z bonusa połączeniowego przeznaczą na  przychodnię, a nie budowę i remonty dróg – wyjaśnia wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. – Początkowo było to 800 tys. zł, potem okazało się, że inwestycja pochłonie ponad 2 mln zl. Ostrzegaliśmy mieszkańców, że w obecnej sytuacji na rynku zdrowia, mogą być problemy z lekarzami. Mamy zapewnianie, że będzie miał kto przyjmować pacjentów – podkreśla.

W parterowym budynku zostanie wykonana m.in. energooszczędna pompa ciepła i klimatyzacja. Przewidziano siedem miejsc parkingowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.

fot. UM Zielona Góra