Popularność zyskali w innych dziedzinach niż sporty walki. Teraz chcą jednak zaistnieć w klatce, mierząc się w MMA. Jakie ciosy będą zadawać raper, tancerz, piłkarz? Początek gali w hali CRS o 19.00.

Najpopularniejszą twarzą drugiej edycji gali Free Fight Federation (FFF) jest były piłkarz Piotr Świerczewski. Były reprezentant Polski nieprzypadkowo miał pseudonim „Świr”, ale dorobił się go na murawie. Jego rywalem będzie Greg Collins, który na pierwszej, czerwcowej edycji gali FFF w Zielonej Górze, opuszczał klatkę jako pokonany. W drugiej walce wieczoru rękawice skrzyżują przedstawiciel sceny muzycznej i kulturysta. Dariusz „DJ Decks” Działek, były członek Slums Attack powalczy z Tomaszem Słodkiewiczem. Smak walki w Zielonej Górze zna jego brat, Radosław. Do klatki wraca na drugą edycję Rafał „Tito” Kryla, który tym razem zmierzy się z Damianem „Restem” Osytkiem, kolejnym zawodnikiem, który wywodzi się ze sceny muzycznej, występował w zespole hiphopowym Dixon37.

Organizatorzy wyjawili już pozostałe nazwiska Na karcie walk znalazło się także miejsce dla triumfatora czerwcowej walki wieczoru. Paweł „Trybson” Trybała, który pół roku temu znokautował Marcina Najmana, teraz powalczy z byłym piłkarzem ręcznym. Jego rywalem będzie Damian Kostrzewa. To debiutant na gali FFF. W swojej karierze jako piłkarz ręczny występował m.in. w Vive Kielce.

Organizatorzy mianem najgorętszego starcia drugiej edycji gali FFF w Zielonej Górze zapowiadają pojedynek kobiet. Naprzeciwko siebie staną „Way of Blonde” i „Lady Squat”. Karolina Brzuszczyńska to instagramerka i youtuberka znana z kanałów Way of Blonde i blonde&brunette. 26-latka jest również zapaloną sportsmenką, posiada czarny pas taekwondo. Patrycja Zahorska, czyli „Lady Squat” również od lat związana jest ze sportami walki. Jej ojciec jest trenerem przygotowania fizycznego w GKS Katowice i cenionym siatkarskim fachowcem. Z kolei matka była lekkoatletką. 21-latka sama próbowała sił w wielu dyscyplinach. Startowała m.in. w zawodach bikini fitness, gdzie została mistrzynią kraju.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

(oprac. mk)