Na tegoroczną zimę nie mają prawa narzekać miłośnicy białego puchu. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji ma dla nich świetną wiadomość. We współpracy z Piotrem Tarasiewiczem i Aeroklubem Ziemi Lubuskiej otwarto dzisiaj (12.02) trasę do narciarstwa biegowego klasykiem.

 

Pętla na lotnisku w Przylepie liczy ok. 4 kilometrów. Aeroklub przypomina o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i poruszania się po wyznaczonych torach.

Trasa biegowa jest bezpieczna i dobrze oświetlona. Prowadzi dookoła parkuru (300 metrów). To bardzo dobre miejsce do rozgrzewki lub pełnego treningu biegowego z wyjazdem na leśne ścieżki. Trasa jest idealna nie tylko dla dorosłych, ale i maluchów, które mogą rozpocząć swoją przygodę z biegówkami.

Jazdę na nartach biegowych można zacząć absolutnie w każdym wieku. Bieganie na nartach, jest łatwiejsze, bezpieczniejsze od narciarstwa zjazdowego i dostępne na wyciągnięcie ręki – zachęca na swoim Facebooku WOSiR. – Poruszając się w specjalnie założonym śladzie – śnieżnych „koleinach” – wykonujemy trening aerobowy dla wielu naszych mięśni. Nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na rodzinną biegową wyprawę. Zapraszamy i dziękujemy Panu Piotrowi za przygotowanie trasy. Połamania kijków!

Nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu, trzeba go zabrać ze sobą.

(rk)-WZG