Idziemy na rekord mówią pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej podliczając zebrane do tej pory choinki. EKOPatrol po raz pierwszy wyruszył w tym roku na ulice Zielonej Góry 9 stycznia, a drzewek jest już kilka tysięcy – Miło nam, że z roku na rok akcja cieszy się coraz większą popularnością – nie ukrywa radości Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Taka ilość choinek jest jednak wyzwaniem. ZGK realizując promowane przez firmę wartości chce choinki oddać naturze i dlatego z roku na rok szuka dla zebranych drzewek nowych zastosowań. W tym roku ZGK odpowiedział na apel podzielonogórskiego gospodarstwa agroturystycznego i drzewka trafią do zwierząt, które tam mieszkają – Jutro planujemy je zawieźć. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i uda nam się dojechać. Droga przez las może być bowiem różna – informuje Sikora.

Przypominamy, że od trzech lat zebrane choinki są także zrębkowane, a zrębki trafiają pod rośliny w zielonogórskich parkach, na skwerach czy rondach. Otrzymują je także mieszkańcy. W tym roku pracownicy ZGK po zrębki zapraszają w piątek, w godzinach od 11.00 do 13.00. Aby je otrzymać trzeba jednak najpierw je zamówić. Wystarczy napisać w wiadomości prywatnej na profilu społecznościowym ZGK lub wysłać maila na adres: promocja@zgkim.zgora.pl. Zrębki zostaną przygotowane i będą czekać na odbiór.

 

 

grafika um zg

 

grafika um zg

 

grafika um zg
am